Gündem

Yurtdışı Ucuz Alışveriş Siteleri Amerika Çin ve Diğer Ülkeler

Son zamanların en revaçta olan konularından bir tanesi de yurtdışından alışveriş yapmak oldu. Çünkü Türkiye’ den aldığınız 50 tl lik bir ürünü 10 tl ye yurtdışından rahatlıkla alabiliyorsunuz. Bu neden oluyor diyorsanız Türkiye ye o ürünün gelmesi vergilendirmesi satışa sunulması vs. bu konulardan dolayı ürün size gelene kadar 3-4 kat fiyat artıyor. Ama artık bunun bir çaresi var. Özellikle yurtdışı ucuz alışveriş siteleri size ürünleri ücretsiz gönderiyor. Hatta gelen kargo kapınıza kadar ptt kargo ile geliyor. Bu alışveriş sitelerinden alışveriş yapmak riskli mi derseniz çoğundan değil derim çünkü size az sonra vereceğim siteler dünyada nam salmış sitelerdir. Bunların yıllık ciroları milyar dolarlar olduğu belirtiliyor. Yani anlayacağınız sizin ve benim 50-100 tl lik alışveriş için güvenirliğini yitirecek bir site değillerdir. Ayrıca bu sitelerde bu kadar para döndüğü için sizin güvenliğinizi en üst seviyede tutmaya çalışıyorlar.

Peki bu sitelerden ne kadarlık alışveriş yapabilirim diyorsanız bu konu biraz değişiyor. Bazen 10 dolarlık ürün gümrükte takılırken bazende 200 dolarlık ürün gümrüğe takılmıyor. Yani şöyle demek lazım kısmet artık verin siparişi büyük ihtimalle gelir.

Yurtdışı Ucuz Alışveriş Siteleri:

ALİEXPRESS.COM ALIŞVERİŞ SİTESİ:

  • Dünyanın en büyük alışveriş sitesi birincisi www.aliexpress.com bu site çin menşeli bir sitedir. Çin ülkesinde Çin Postası ücretsiz gönderim yaptığı için size ürün ücretsiz olarak gelecektir. Bu siteden istediğiniz kadar ürün alabilirsiniz. Fakat aynı üründen 50-100 tane almanız sonucunda gümrüğe takılabilir.

SİTEYE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.


AMAZON.COM ALIŞVERİŞ SİTESİ:

  • Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden birisi olan www.amazon.com Amerikan menşeli bir sitedir. Çoğu ürün ücretsiz gönderim yapılmaktadır. Fakat şuanda Türkiye ye ücretsiz gönderim yapılmıyor. Neden bilmiyorum ama göndermiyorlar. Bu siteden alışveriş yapmak için. Amerikadanal.com gibi siteler üzerinden komisyon karşılığında ürün alabilir bu siteler size bu ürünü gönderebilir.

SİTEYE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.


ALİBABA.COM ALIŞVERİŞ SİTESİ:

  • Aslında bu site benim gibi tek kullanıcıları ilgilendiren bir site değildir. Genellikle toplu alımlarda indirim yapan bir sitedir. Mesela bir kalemde size 2000 tane ürün satıyor. Fakar inanılmaz ürünler düşük fiyata satılıyor. Eğer yurtdışından ürün getirip satmak isterseniz bu site tam size göre. Alibaba.com sitesi çin menşeli bir sitedir yine ücretsiz gönderim yapmaktadır.

SİTEYE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.


EBAY.COM ALIŞVERİŞ SİTESİ:

  • Dünyaca ünlü olan Amerikan sitesi gittigidiyor.com mantığı ile çalışır hatta galiba yanlış hatırlamıyorsam gittigidiyor sitesini de ebay.com sitesi aldı. Ebaydan bütün kullanıcılar ürün ekleyebiliyor. Sıfır ve ikinci el ürünler satılabiliyor. Kargo konusunu satıcı ile görüşmeniz gerekmektedir. Ayrıca size belli bir gün veriliyor. Bu sürede ürünün gelip gelmediğini onaylamazsanız ürününüz otomatik geldi sayılıyor. Hiçbir hak talep edemiyorsunuz. Eğer ürününüz geldi ve istemediğiniz ve sıkıntılı bir ürünse size belirtilen sürede paranızı tekrardan talep edebiliyorsunuz.

SİTEYE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.


DX.COM ALIŞVERİŞ SİTESİ:

  • Bu site çin menşeli bir sitedir. Yine binlerce ürünü çok ucuz fiyatlarla bulabileceğiniz bir sitedir. Bu site aslında dealextreme di fakat sonradan değişti. Bu site de de ayrıca ürünler ücretsiz gönderim yapılır.

SİTEYE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.


TİNYDEAL.COM ALIŞVERİŞ SİTESİ:

  • Bu sitede çin menşeli bir sitedir. Favori sitelerimden en başında gelmektedir. Birçok elektronik ürün çok ucuz fiyatlara satılmaktadır. Buradan alışveriş yapmadan önce size tavsiyem diğer sitelerde ki fiyatlar ile karşılaştırmanızdır.

SİTEYE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.


SAMMYDRESS.COM ALIŞVERİŞ SİTESİ:

  • Amerikan menşeli bir tekstil üzerine bir sitedir. Birçok kıyafet ve ürün çok cazip fiyatlarla satılmaktadır. Ürünlerin bazıları ücretsiz bazıları ise ücretli gönderilmektedir.

SİTEYE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.


EVERBUYİNG.NET ALIŞVERİŞ SİTESİ:

  • Çin menşeli bir sitedir. Hiç alışveriş yapmadım fakat yapanlar iyi bir site olduğunu söylüyor.

SİTEYE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.


SCHUH.COM ALIŞVERİŞ SİTESİ:

  • Ayakkabı üzerine ukrayna sitesidir. Türkiye ye ücretsiz gönderimi bulunmaktadır.

SİTEYE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.


ASOS.COM ALIŞVERİŞ SİTESİ:

  • Giyim üzerine amerikan sitesidir. Türkiye ye bazı ürünleri gönderilmektedir.

SİTEYE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Şimdi ise bir kaç anekdottan bahsetmek istiyorum. Türkiye ye girişi yasak olan cep telefonu ve sim kart takılan teknolojik ürünler, elektronik sigara, ateşli silahlar gümrükten geçmez.  Eğer çok sayıda ürün alırsanız satıcı olarak değerlendirilip ürünlerinize gümrük yine el koyabilir. Yukarda belirttiğim sitelerden alışveriş yaparken özellikle yabancı oldukları için translate yapmanız eğer yapamıyorsanız aldığınız ürünlerin free shipping yazıp yazmadığını kontrol etmenizi isterim.

AKLINIZA TAKILAN SORU VARSA LÜTFEN KONU ALTINDA SORUNUZ.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top