İnternet

Android Telefonlarda Google Play Store Tehlikesi !

Gittikçe artan android kullanıcıları her geçen gün yeni bir sorun ile karşı karşıya kalıyor. Artan sorunlara çözüm üretmeye çalışan Google, Google Play üzerinde yeni bir tehlike ile karşı karşıya !

Google Play Store üzerinde bulunan açık sayesinde kötü amaçlı hackerlar kullandığınız cihazınıza erişebiliyor ve cihaz ile ilgili, özel uygulama bilgilerine erişebiliyor. Bunun nedeni ise Play Store üzerinden indirdiğiniz uygulamalar ve uygulama gibi gözüken kötü amaçlı yazılımlar bulunuyor. Örneğin siz güzel bir oyun görüyor ve indiriyorsunuz yükleme yaptığınız ve çalıştırdığınız anda cihazınızda herhangi bir değişim olmuyor ancak siz uygulamayı veya oyunu oynarken arka planda belkide cihazınız ele geçiriliyordur.

Çözümü nedir ?

Bu sorunun henüz çözümü bulunmamakla birlikte cihazınıza uygulama yüklemek istediğinizde karşınıza çıkan yüklemek için vereceğiniz izinler cihazınızın port adresini paylaşıyor. Eğer indirdiğiniz bir uygulama kötü amaçlı yazılım ise büyük tehlikede demektir. Cihazınızın güvenliği için kimliği belirsiz ve kaynağı ne olduğu belli olmayan yazılımlardan uzak durun.

Android Telefonlarda Google Play Store Tehlikesi !
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top